Používáme súbory cookies na zlepšenie vašich užívateľských skúseností. Kliknutím na „OK“ vyjadrujete svoj súhlas.
OK

Informácie

Rodinný dom, 5 izbový

Malebné vidiecke stavanie z 18. storočia, citlivo zrekonštruované v spolupráci s odborníkmi na pamiatkovú starostlivosť, stojí v peknej dedine s výbornou infraštruktúrou aj dobrým dopravným spojením. Pokojné miesto neďaleko Sedlčan či vodných nádrží Slapy a Kamýk. Dom je vhodný na bývanie aj rekreáciu.

Prízemie tvorí rohová ľudová izba prepojená s kuchyňou, kúpeľňa, chodba (bývalá „čierna kuchyňa“) so schodiskom do podkrovia, 2 priechodné spálne, samostatná toaleta a 2 vstupné siene (zo zadnej vedie druhé schodisko do podkrovia). V hornej úrovni sa nachádzajú 2 samostatné spálne a spoločná kúpeľňa.

Letopočet v štíte domu udáva rok 1788 a podľa dochovaných prameňov je ešte o 30-40 rokov starší. Stavba prešla pred niekoľkými rokmi kompletnou rekonštrukciou. Zvonku zaujme manzardová strecha a unikátne štukové šambrány okolo okien, v interiéri pôvodné trámy, verná replika historického schodiska aj množstvo dobového nábytku. Okná v pohľadovej časti domu sú špaletové, v zadnej časti eurookná. Stavba je napojená na vodovod aj kanalizáciu, vykurovanie je riešené pomocou elektrického podlahového vykurovania na prízemí, priamotopov a kachlí na drevo zaisťujúcich rýchlu distribúciu tepla. Budova je kvalitne ošetrená na zamedzenie vlhkosti (zvonku aj zvnútra) pomocou odvetrávacích kanálov, vonkajšej drenáže aj vápenných omietok. Na priestrannej záhrade zdobenej mohutnými ihličnanmi je garáž s vyhrievaným skladom, pergola, vstup do pivnice aj vyhrievaný bazén, pozemok lemuje živý plot zaisťujúci dokonalé súkromie.

Dom je súčasťou obce Vysoký Chlumec známej vďaka hradu zo 14. storočia aj skanzenu vidieckej architektúry. V obci s priateľskou susedskou atmosférou funguje materská a málotriedna základná škola, predajňa potravín a domácich potrieb, športoviská s tenisovými kurtmi, reštaurácia i tradičná krčma. Autobusy zaisťujú spojenie s neďalekými Sedlčanmi, cesta autom do Prahy trvá okolo jednej hodiny, jazda sa ešte zrýchli po dokončení diaľnice D3. V blízkosti sa nachádzajú dva lyžiarske areály Moninec a SKI areál Kvasejovice. Okolie ponúka množstvo výletných trás vedúcich peknou nenarušenou krajinou stredného Povltaví na pomedzí Stredočeského a Juhočeského kraja.


Úžitková plocha cca 250 m2, zastavaná plocha domu 205,6 m2, záhrada 543 m2, pozemok 1084 m2.

Prehľadová tabuľka

 • Celková cena
  460 693 €
 • Podlahová plocha
  250 m²
 • Garáž
  Áno
 • Pivnica
  -
 • Zastavaná plocha
  206 m²
 • Záhrada
  543 m²
 • Pozemok
  1 104 m²
 • Parkovanie
  -
 • PENB
  G
 • Referenčné číslo
  100910

Lokalita

Okolie nehnuteľnosti

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Pozrite sa aj na ďalšie rodinné domy v lokalite

Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Feelhome | Svoboda & Williams Slovakia s.r.o sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.

Najčerstvejšie ponuky do Vášho e-mailu

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.