Svoboda & Williams v spolupráci s kreatívnym štúdiom VR Musashi prináša interaktívnu mobilnú aplikáciu pre iOS, ktorá umožňuje prezeranie nehnuteľností v rozšírenej realite.

Studio VR Musashi svoj inovatívny prístup preukázalo už pri príprave unikátnej výstavy Czech Innovation Expo. Tá prostredníctvom technológie virtuálnej a rozšírenej reality informovala o významných českých vynálezcoch, vedcoch a inovátoroch uplynulého storočia. Zároveň s výstavou vznikla aplikácia pre interaktívnu prechádzku mestom Prague Histories. Podobne štúdio VR Musashi uchopilo aj realizáciu virtuálnej prezentácie rezidenčného projektu Šárecký dvůr pre Svoboda & Williams. V jej rámci vznikla nová mobilná aplikácia Šárecký dvůr AR, ktorá využíva technológiu rozšírenej reality umožňujúcu prezeranie modelu rezidenčného projektu priamo v telefóne alebo tablete. Ide vlastne o interaktívny doplnok katalógu, ktorý záujemcu v okamihu prenesie do nehnuteľnosti, ktorej kúpu zvažuje.

Aplikácia je veľmi intuitívna a vďaka technológii ARKit 2.0 zobrazí na akejkoľvek ploche 3D model bytu alebo celého rezidenčného projektu. Záujemcovia si tak môžu nehnuteľnosť predstaviť oveľa lepšie ako by ju pred sebou mali len na papieri, a navyše majú možnosť nahliadnuť do jednotlivých miestností prostredníctvom 360° sférických vizualizácií. Prezentácia zahŕňa vonkajší areál rezidenčného projektu, dva vzorové byty a aktuálny zoznam všetkých jednotiek.

Popri mobilnej aplikácii vznikol v rámci spolupráce s VR Musashi tiež plnohodnotný VR model Šáreckého dvora, dostupný po dohode s maklérom. V budúcnosti bude Svoboda & Williams tento typ prezentácie využívať ako bežnú súčasť marketingu väčších developerských projektov.

Odkaz na stiahnutie aplikácie pre iOS.