Svoboda & Williams, renomovaná realitná kancelária s českými koreňmi, ktorá na domácom trhu pôsobí takmer dve dekády, poskytuje od tohtoročnej jari svoje služby aj na slovenskom realitnom trhu. Spoločnosť na Slovensku pôsobí ako exkluzívny partner realitnej siete Christie's International Real Estate, ktorá ponúka prémiové nehnuteľnosti v najžiadanejších lokalitách celého sveta.

Slovenská realitná kancelária Svoboda & Williams, založená Marion Williams a Prokopom Svobodom, sa od začiatku svojho pôsobenia na tuzemskom trhu etablovala ako dominantný hráč v segmente prémiových nehnuteľností. Jej renomé je založené na progresívnej marketingovej filozofii a výnimočnej kvalite služieb a portfólia. Od roku 2017 je spoločnosť exkluzívnym partnerom globálnej realitnej siete Christie's International Real Estate pre Českú republiku a Slovensko. "Práve licencia od Christie's sa stala bezprostredným impulzom pre našu expanziu," vysvetľuje Prokop Svoboda, majiteľ Svoboda & Williams. Ďalším významným faktorom bola vysoká previazanosť českého a slovenského trhu. "V posledných rokoch sa na nás často obracali investori, v mnohých prípadoch zo Slovenska, s ktorými spolupracujeme v Českej republike, s požiadavkou, aby sme svoju pôsobnosť rozšírili aj na slovenskom trhu," hovorí Prokop Svoboda. Expanzia Svoboda & Williams prichádza v čase, keď Slovensko zažíva nebývalý realitný boom, podporený nízkymi úrokovými sadzbami pri hypotékach, a ceny slovenských nehnuteľností dosahujú s každým kvartálom nové maximum.

Vedľa značky Svoboda & Williams, ktorá sa zameriava na prémiové nehnuteľnosti, prináša spoločnosť na slovenský trh tiež značku Feelhome, pod ktorou budú ponúkané kvalitné byty a rodinné domy z nižšieho a stredného cenového segmentu. Nehnuteľnosti na pomyselnej špičke realitného ľadovca zaštíti prestížna značka Christie's International Real Estate. "Vďaka spolupráci s realitnou sieťou Christie's International Real Estate, vlastnícky prepojenou s legendárnou aukčnou sieňou, ponúkneme slovenským majiteľom prémiových nehnuteľností možnosť predstaviť ich v kontexte značky s medzinárodným renomé, a osloviť tak investorov po celom svete. Slovenským kupujúcim tak prinášame jednoduchý prístup k luxusným nehnuteľnostiam v najžiadanejších svetových lokalitách," hovorí Prokop Svoboda.

Vedením slovenskej pobočky Svoboda & Williams bol poverený JUDr. David Martan RSc., ktorý sa na slovenskom trhu úspešne pohybuje dlhšie ako pätnásť rokov a spolupracoval na rade významných realitných projektov. David Martan je vyštudovaný právnik a držiteľ titulu RSc. (Real Estate Consultant), ktorý garantuje najvyššie možné realitné vzdelanie. "Slovenským klientom ponúkame pridanú hodnotu renomovaných značiek, know-how etablovanej realitnej kancelárie v kombinácii s expertnou znalosťou trhu. Zostavili sme tím realitných profesionálov pre bratislavskú pobočku a prebiehajú intenzívne rokovania s vlastníkmi nehnuteľností a lokálnymi developermi, "uvádza David Martan. Svoboda & Williams poskytne svoje služby záujemcom o predaj, kúpu či prenájom nehnuteľnosti, ako aj samotným developerom. Vlastný marketingový tím spoločnosti totiž vytvára komplexnú marketingovú stratégiu a vizuálnu identitu daného projektu, ktorý potom komunikuje za použitia marketingových kanálov Svoboda & Williams, ako aj prostredníctvom nákupu médií.

Bratislavská pobočka Svoboda & Williams sa nachádza v Starom Meste, na adrese Ventúrska 12. Pre klientov je otvorená každý pracovný deň od 9:00 do 17:00 hod. Pobočka Feelhome sa nachádza v novej štvrti Slnečnice, ktorá vyrastá na pravom brehu Dunaja na konci Petržalky, na adrese Zuzany Chalupovej 10B. Pre klientov je taktiež otvorená každý pracovný deň od 9:00 do 17:00 hod.